Begin op tijd
Wanneer je je praktijk over wil gaan dragen aan een opvolger is het goed om op tijd met dit proces te beginnen. Er zijn 2 aspecten aan het overdragen met stoppen als praktijkhouder. Ten eerste het individuele en persoonsgerichte proces richting pensionering. Daarnaast het overdragen van de praktijk zelf.
Proces richting pensionering:
Dit proces bevat veel elementen zoals financiële voorbereiding maar ook het nadenken over het einde van je werkende carrière. Het contact opnemen je financieel adviseur over je stoppen met werken wens is een belangrijke stap in de voorbereiding van dit proces. Daarnaast is het bijvoorbeeld goed om na te denken of je geleidelijk wilt afbouwen of in één keer wilt stoppen. Het LHV heeft een scholingsaanbod voor huisartsen met een overdrachtswens, de praktijkstop(link?). UNICUM trekt hierin op samen met het LHV om een passend aanbod voor de regio te organiseren.
Overdragen van de praktijk zelf:
Het vinden van een opvolger is een tijdrovend proces. Toekomstige praktijkhouders hebben andere wensen ten aanzien van het uitoefenen van praktijkhouderschap. Het vinden van een goede match vraagt daarom tijd. UNICUM adviseert om minimaal 2 jaar van te voren te starten met het zoeken naar een opvolger.
UNICUM wil en kan graag een rol spelen in het in deze regio verbinden van praktijkhouders en waarnemers met een wens tot het worden van praktijkhouder. Daarnaast kunnen er in dit proces of in de voorbereiding op dit proces vragen ontstaan. UNICUM heeft een ervaren adviseur beschikbaar om samen te kijken naar mogelijke oplossing. Wil je in contact komen met onze adviseur? Neem dan contact op via continuiteit@uhz.nl