U-Prevent-koppeling vanaf half juli beschikbaar in VIPLive
De pilot van de U-Prevent-koppeling in de huisartsenpraktijk is afgerond. Praktijken in IJsselstein en De Bilt hebben de koppeling de afgelopen maanden getest. De technische werking van de koppeling is daarbij naar tevredenheid gerealiseerd. Vanaf half juli wordt de U-Prevent-koppeling automatisch beschikbaar voor alle huisartsenpraktijken in VIPLive. Hiervoor is geen aanvullende actie nodig vanuit de praktijk.
- Gebruik de SSO-koppeling vanuit het HIS om het patiëntoverzicht in VIPLive te openen.
- Klik op 'Acties' in de menubalk aan de linkerkant van het scherm.
- Klik op 'Start U-Prevent calculatie'.

Minder handmatig invoeren, meer tijd voor de patiënt
U-Prevent biedt medische beslissingsondersteuning bij behandelkeuzes binnen CVRM, diabeteszorg en preventieve consulten. Dankzij de koppeling worden patiëntgegevens vanuit VIPLive automatisch ingevuld in de U-Prevent-calculatoren. Hierdoor hoeven gegevens niet langer handmatig te worden overgenomen. Dit ondersteunt zorgverleners bij het bepalen van een geïndividualiseerde risicoscore en het bespreken van behandelopties met de patiënt.
Meer informatie over het gebruik van de koppeling vind je in de handleiding van VIPLive: Handleiding koppeling VIPLive en U-Prevent.
Evaluatie en vervolgstappen
Naast de technische werking van de koppeling onderzoekt de Academische Werkplaats Huisartsenzorg de inzet van de koppeling vanuit het perspectief van patiënt, zorgverlener en zorgproces. Hierbij wordt onder andere gekeken naar ervaringen met samen beslissen, ervaringen van zorgverleners en kenmerken van de populatie waarin de koppeling is ingezet. Het evaluatierapport wordt na de zomer verwacht en gedeeld.
Ook komt er een e-learning beschikbaar voor POH's en wordt gewerkt aan een volgende fase van de koppeling, waarbij terugkoppeling van de uitkomsten naar het HIS mogelijk wordt.
Vragen of ervaringen?
Voor technische ondersteuning kun je terecht bij VIPLive Support.
Heb je ervaringen, vragen of verbeterpunten die je met UNICUM wilt delen? Neem dan contact op met Rianne Schram.